Inquery Form

IKBAL THERMAL HOTEL & SPA

Hotel Detail

IKBAL THERMAL HOTEL & SPA

 Afyon’un  Turizm bölgesinde, İzmir yolunun  9.Km’sinde bulunan otel , 115.000 metre kare  alan  üzerinde, içinde açık hava alış veriş merkezi, restoranı, ve aktivite merkezi bulunmaktadır.
 Tesisimizde çeşitli amaçlar için tasarlanmış Toplantı Salonları, Thermal, Spa ve Wellnes merkezi mevcuttur. İnsan  sağlığı ön pilan da tutan  otel işletmesi  ayrıca eğlence içinde  bir çok aktivitelere sahitir. Fransız balkonlu geniş odalar, konfor için düşünebileceğiniz tüm detayları içinde barındırıyor.  Sosyal aktivite ve açık alan outlet alışveriş imkanını içinde barındıran tesisimizde, kongre amaçlı toplantılara geniş salonlarda imkan vermektedir.  

ROOMS

Ekonomik standart  (7 Adet),  Engelli (3 Adet),  Deluxe ( 94 Adet),  Superior ( 94 Adet),  Aile Odası  (48 Adet, 2 Adet Bağlantılı oda), Prens   Suit (12 Adet),  Prenses Suit (8 Adet),  Queen Suit (16 Adet),  King Suit ( 2 Adet),  Penthous Suit (1 Adet) ve Penthous SPA Suit (1 Adet).  Oda  seçenekleri ile  farklı kategorilerde  tasarlanmış 286 oda, 588 standart yatak ve  ek yataklarla beraber 860 kişi kapasitelidir
Room details:
LCD TV, *Direk telefon hattı,  ücretsiz internet bağlantısı,  Elektronik kasa,   Çay Kahve  için Kettle set up,  24 saat oda servisi,  Minibar,  Masa ve sandalye,  Sehpa,  Koltuk,  Kanepe,  Afyon mermeri ile Kaplı banyo ve duşakabin,  Saç kurutma makinesi,  Bornoz ve terlik,  Buklet malzeme çeşitleri,  Merkezi ısıtma ve soğutma sistemi,  Duman dedektörü,  * yangın sistemi,  yerle  halı  kaplama.
 

MEETING HALLS

Birbirinden farklı, yüksekliği en az 2,84 metre – Alan Genişliği en az 42,35 metre kare  ve Yüksekliği  4,50 cm – Alan genişliği 710,00 metre kare büyüklüğünü bulan konforlu  1 adet  çok amaçlı  balo salonu ve fuayesi, 7 adet  toplantı salonu ve fuayesi ile çeşitli iş ve özel toplantılarınız, özel davetleriniz ve konferanslarınız için, en iyi şekilde bünyemiz kapsamındaki son teknoloji olanaklarımız; projeksiyon sistemleri, perde, dvd oynatıcılar, kablolu-kablosuz mikrofonlar, ışık ve ses sistemleri ile donanmıştır.  İhtiyaç anında diğer teknik ekipmanlar da temin edilmektedir.

RESTAURANTS

İkbal Termal otelin mutfağı verdiği hizmet ve lezzet kalitesi ile tüm Türkiye de isim yapmıştır. Osmanlı ve Türk mutfağının eşsiz lezzetli yemek çeşitlerinin sunulduğu ana restoranı ve diğer  restoranlarında

Yöresel tatlıları, çorbaları, doğal yapılmış peynirleri ve organik sebze ve meyveleri bölgenin eşsiz balı ve Afyona özel sucuklarını tatma zevkini bulacaksınız.

THERMAL WATHER PROERTIES

Termal suların insanlık Tarihi boyunca binlerce yıldır şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Ülkemizdeki termal su kaynakları rezerv bakımından Avrupa’da birinci, dünyada da yedinci sırada gelmektedir. İkbal Thermal & Spa otelinin sınırları içerisinde elde edilen bu doğal mucize termal su renksiz, mineral bakımından zengin, kokusuzdur.
Resmi Analiz Raporları:
Kaynak: Afyon İli, Merkez İlçe, Demirçevre Sağlarca Köyü, AF-7, 8, 11, 16, 17, 21 ve 24 termal kuyularının toplandığı Afjet Termal Su Toplama ve Dağıtım Havuzu Suyu,
Değerlendirme: T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Tüketici Güvenliği Laboratuvarları, Kimyasal Analiz Raporuna göre; 20.02.2013 tarihli ve 35468 protokol numaralı raporu;
Toplam 5367 mg/lt mineral içeren, Sodyumlu, Klorürlü, Bikarbonatlı (%20 milival üzeri) karışık sudur.  (Kaplıcalar yönetmeliğine göre; kaplıca tedavisinde kullanılabilen termomineral sular için çıkış sıcaklığı 20 derece üzerinde olması ve içerisinde 1000 mg/lt mineral içermesi yeterlidir.) Kaplıcalar Yönetmeliği’ne göre oluşturulan Tıbbi Değerlendirme Kurulu’nun 13.09.2013 tarihli raporuna göre;  Kaynak Çıkış Sıcaklığı: 102°C olan suyumuzun, termal banyo havuzları, sıra banyoları, küvetler, lokal banyo aygıtları gibi yöntemlerle “banyo uygulama birimlerinde” kullanılması uygun görülmüştür.

BENEFITS of the THERMAL WATHER 
* İltihaplı romatizmal hastalıkların (ankilozan spondilit romatoid artrit, gibi) kronik dönemlerinde,
* Bel (kronik) ağrısı, osteoartrit gibi iltihaplı olmayan eklem hastalıklarının tedavisinde,
* Travma, miyozit, tendinit, fibromiyalji sendromu gibi hasas doku hastalıklarının tedavisinde,
* Beyin ve sinir cerrahisi, ortopedik ameliyatlar gibi sonrası uzun süreli, hareketsiz kalma zamanlarında hareketliliğin artırılması çalışmalarında,
* Sivilce tedavisinde için banyo uygulamasını güneş banyoları ile birleştirerek, doktorunuzun önerdiği deri hastalıklarının tedavi uygulamalarında ilaç veya asıl tedaviye ek olarak kullanılabilir nitelikte bulunmuştur.
* Kaplıca Termal suyu sadece banyo tedavileri için kullanılır. İçme kürü amacıyla kullanılmaz . Lütfen içmeyiniz.

SPA CENTER:

İkbal Thermal Otelin spora ve sağlıklı yaşam’dan, SPA’ya dair birçok aktiviteleri vardır. Fitness merkezinde son teknolojik ekipmanlar, özel aile banyoları,  suquash (duvar topu),  termal havuzlar, kaydıraklı kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, ısıtmalı açık yüzme ve çocuk havuzu, Türk hamamı, sauna, jakuzi, buhar banyoları, kuaför, masaj odaları,  çamur banyoları, cilt ve vücut bakımları, fizik tedavi üniteleri ile hizmet vermektedir.  Ayrıca bayanlara özel kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Termal havuzlarımız bay ve bayan ayrı konumlandırılmıştır.  Misafirlerimizin kişisel bakım ve dinlenme ihtiyaçlarını konusunda deneyimli uzman ekibi ve teknolojik ünitelerini özenle gerçekleştirmektedir.

Türkiye’nin MINERASPA ve kongre turizmin merkezi olan Afyon Karahisar’ da termal suya  kendi kaynağında mineraspa, şehir, toplantı ve alışveriş  otelciliğini birleştirerek farklı mimarı konsepte sahip,  modern çizgi ve konforla, kişiye özel hazırlanmış kür programları (banyo kürü, çamur ve diğer doğal yöntemler) ile misafirlerimize hizmet verilir.

Otelimizde bulunan Afyon termal suyunun, sahip olduğu silisyum ve bikarbonat içerikleri sayesinde banyo uygulamalarında cildi canlandıran, sıkılaşmasına katkıda bulunan, cilt güzelliğini olumlu yönde destekleyen etkileri bulunmaktadır.
* Vücudun forma girmesine ve güzelleşmesinden ,  yağların eritilmesine faydası vardır.
* Kan dolaşımını düzenler.
* Depresif (Gerginlik,  uyku bozuklukları  gibi) problemlerin atılmasında iyileştirici etki yapar.
* Toksinlerin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlar
* Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.
* Romatizmal  hastalıkların iyileşmesine yardım eder.
* Kasları  gevşetir. Özellikle yorulan ve sertleşen adele yapısındaki   spazmları giderir. Kemik ve    
    eklemlerdeki ağrıları azaltır.
* Bünyeye enerji şarj edip, vücudun dinamizminin yenilenmesini sağlar.
* Vücudun elektiriğini alır ve rahatlamayı sağlar.
* Sinir sistemindeki  zihin yorgunluğu alır, zindelik verir.